Aktualności | Katowickie Wodociągi Spółka Akcyjna

Aktualności

 • Woda i kurtyny na dwie wielkie imprezy w Katowicach
  Woda i kurtyny na dwie wielkie imprezy w Katowicac

  2018-08-03
  Woda i kurtyny na dwie wielkie imprezy w Katowicach

  Off Festival i Tour de Pologne to dwie wielkie imprezy, które w ten weekend tj. 3-5 sierpnia br. zawitają do Katowic. Przygotowania do tych wydarzeń trwają od dawna. Katowickie Wodociągi także mają w nich swój udział.

 • SprzątaMy ulicę Norwida i pijemy kranówkę
  SprzątaMy ulicę Norwida i pijemy kranówkę

  2018-06-29
  SprzątaMy ulicę Norwida i pijemy kranówkę

  Od połowy kwietnia trwa akcja SprzątaMy Dzielnice. Ostania z cyklu - w sobotę 30 czerwca. Na uczestników będą czekały grill i woda z Katowickich Wodociągów S.A.

 • Kurtyny wodne ochładzają katowiczan
  Katowickie Wodociągi S.A.

  2018-06-01
  Kurtyny wodne ochładzają katowiczan

  W związku z upałami Katowickie Wodociągi S.A. w kilku najliczniej uczęszczanych miejscach miasta, rozstawiły kurtyny wodne oraz zamgławiacze. Ulgę w upalne dni znaleźć można w następujących lokalizacjach:

 • Zmiany w Polityce prywatności
  Katowickie Wodociągi S.A.

  2018-05-25
  Zmiany w Polityce prywatności

  Katowickie Wodociągi S.A. informują, że od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (popularnie zwane RODO).

 • Stawki opłat za wodę i ścieki na okres trzech lat od 25.05.2018 r.
  Katowickie Wodociągi S.A.

  2018-05-22
  Stawki opłat za wodę i ścieki na okres trzech lat od 25.05.2018 r.

  Katowickie Wodociągi S.A. informują, że zgodnie z decyzją nr GL.RET.070.7.68.2018.EK z dnia 26.04.2018 r. Dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gliwicach Państwowego Gospodarstwa Wodnego „Wody Polskie” stawki opłat za dostarczaną wodę oraz odprowadzane ścieki na terenie miasta Katowice zostały utrzymane na dotychczasowym poziomie

 • Wodociągi Ekoodpowiedzialnie
  Katowickie Wodociągi S.A.

  2018-05-11
  Wodociągi Ekoodpowiedzialnie

  Jak sprawdza się stan sieci kanalizacyjnej, do czego wykorzystuje się samochody ciśnieniowo-ssące, jak wykrywa się bakterie w wodzie - tych i innych rzeczy będzie można dowiedzieć się podczas pikniku Ekoodpowiedzialnie na stanowisku Katowickich Wodociągów. Impreza, której organizatorem jest Miasto Katowice i Lasy Państwowe odbędzie się w sobotę 19 maja na terenie Katowickiego Parku Leśnego.

 • Katowickie Wodociągi partnerem aplikacji do naprawiania miasta
  Katowickie Wodociągi S.A.

  2018-04-17
  Katowickie Wodociągi partnerem aplikacji do naprawiania miasta

  Katowice dołączają do Naprawmyto.pl, serwisu do mapowania usterek w przestrzeni publicznej. Mieszkańcy mogą wskazać problem w swojej okolicy i na bieżąco śledzić, jak zostanie naprawiony przez miejskie służby, w tym Katowickie Wodociągi. 

 • Gigablok z NIEMAPĄ
  Katowickie Wodociągi S.A.

  2018-04-05
  Gigablok z NIEMAPĄ

  Byliście już na spacerze z NIEMAPĄ po Katowicach? W sobotę 14 kwietnia nadarza się doskonała okazja by odkryć jedno z umieszczonych na niej miejsc - Oczyszczalnię Ścieków Gigablok. Utworzona w oczyszczalni ścieżka edukacyjna GIGABLOK będzie czynna w godzinach od 10.00 do 15.00. Jeśli nie macie jeszcze NIEMAPY to też okazja by ją zdobyć.

 • Weź NIEMAPĘ i chodź na spacer po Katowicach
  Katowickie Wodociągi S.A.

  2018-03-20
  Weź NIEMAPĘ i chodź na spacer po Katowicach

  NIEMAPA to seria ilustrowanych przewodników po mieście dla rodzin. W zabawny i graficzny sposób przedstawia najważniejsze miejsca, lokalną kulturę, kuchnię, charakterystyczne słowa i ciekawostki. Poprzez gry, zagadki i wyzwania zachęca do aktywnego poznawania miasta. Katowice dołączyły do grona miast w których NIEMAPA wskazuje najciekawsze zakątki by na nowo zakochać się w swoim mieście. Swój punkt w NIEMAPIE mają też

 • Światowy Dzień Wody - Wodopój w Katowicach
  Katowickie Wodociągi S.A.

  2018-03-20
  Światowy Dzień Wody - Wodopój w Katowicach

  Obchody Światowego Dnia Wody i happening „Wodopój” odbędzie się na rynku w Katowicach 21 marca 2018 w godz. 10.00-12.00. Katowickie Wodociągi S.A. współorganizują wydarzenie wraz z Klubem Gaja, Miastem Katowice, Urzędem Marszałkowskim, Zakładem Zieleni Miejskiej, Katowicką Infrastrukturą Wodociągowo-Kanalizacyjną i Strażą Miejską.

do góry