II Mistrzostwa Polski w Szachach | Katowickie Wodociągi Spółka Akcyjna

II Mistrzostwa Polski w Szachach

2010-09-21

W dniach 10-11 września br. odbyły się II Mistrzostwa Polski w Szachach Pracowników Firm Wodociągowych i Kanalizacyjnych, w których udział wzięło 22 zawodników z 10 przedsiębiorstw wodociągowych. Organizatorem imprezy były Katowickie Wodociągi S.A. oraz Klub Szachowy „HetMaN Szopienice”.

Mistrzem w klasyfikacji indywidualnej został Marek Zychowski z Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Okręgu Częstochowskiego S.A., drugie miejsce zajął Tadeusz Szafraniec z Katowickich Wodociągów S.A., a trzecie wywalczył Leon Kłodnicki z Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Sp.z.o.o. z Krosna. W klasyfikacji drużynowej Mistrzostwo Polski wywalczyli zawodnicy z Katowickich Wodociągów S.A., Wicemistrzostwo zdobyła drużyna Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Sp.z.o.o. z Krosna, a na trzecim miejscu uplasowali się przedstawiciele Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów S.A.
Zawodnicy zgodnie orzekli, że poziom tegorocznych Mistrzostw był bardzo wysoki. Walka o zwycięstwo trwała do samego końca.

II Mistrzostwa Polski w Szachach Pracowników Firm Wodociągowych i Kanalizacyjnych zostały zorganizowane równolegle z trwającymi w Katowicach od 4 do 12 września br. turniejem Drużynowych Mistrzostw Polski w Szachach. Atrakcją obu imprez był towarzyski mecz piłki nożnej między drużyną Katowickich Wodociągów S.A., a drużyną Szachistów z Ekstraklasy i I Ligi Szachowej. Po zaciętej walce na boisku, gdzie zawodnicy obydwu drużyn prezentowali wyrównany poziom gry, mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla szachistów.
W niedzielę 12 września br. zakończyły się w Katowicach rozgrywki ligowe Ekstraligi i I Ligi Szachowej. Tegorocznym Drużynowym Mistrzem Polski została drużyna Wasko HetMaN Szopienice Katowice w składzie: David Navara, Bartosz Soćko, Kamil Mitoń, Jacek Gdański, Piotr Bobras, Bartłomiej Heberla, Monika Soćko.