WODOCIĄGI KATOWICKIE SPÓŁKA AKCYJNA
http://wodociagi.katowice.pl/o-nas-wodociagi-katowice/aktualnosci
Drukuj grafikę : tak / nie

Aktualności

 • Zimowa atrakcja powraca
  Zimowa atrakcja powraca

  2019-01-10
  Zimowa atrakcja powraca

  W Katowicach od paru dni panuje, piękna zimowa aura. To doskonały moment na reaktywację toru saneczkowego w Parku Kościuszki. Dzięki zaangażowaniu i współpracy służb miejskich, strażaków oraz wolontariuszy, już w najbliższy weekend będzie można jeździć „z górki na pazurki”. Katowickie Wodociągi dostarczyły wodę, by przygotować tę niecodzienną atrakcję.

 • Wodociągi proponują - Zajrzyj do środka!
  Wodociągi proponują - Zajrzyj do środka!

  2019-01-07
  Wodociągi proponują - Zajrzyj do środka!

  11-14 stycznia 2019 r. to czas, który warto sobie zarezerwować na Śląski Festiwal Nauki, który po raz trzeci odbędzie się w Katowicach. Organizatorzy zapewniają, że wzorem lat ubiegłych atrakcji dla najmłodszych i tych nieco starszych nie zabraknie. Dostarczą ich także Katowickie Wodociągi.

 • Wodociągi współpracują z ASP
  Wodociągi współpracują z ASP

  2018-12-12
  Wodociągi współpracują z ASP

  4 grudnia na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach została otwarta wystawa „Punkty zwrotne”. Stanowi jedno z wydarzeń towarzyszących szczytowi klimatycznemu. Jej myślą przewodnią jest środowisko naturalne. Prezentowane na niej prace dotyczące rzeki Rawy zostały zrealizowane w ramach zajęć, których partnerem są Katowickie Wodociągi.

 • Wodne warsztaty w Dobrym Klimacie
  Wodne warsztaty w Dobrym Klimacie

  2018-12-12
  Wodne warsztaty w Dobrym Klimacie

  Woda i ścieki - to główne tematy warsztatów, które odbędą się 13 i 14 grudnia w Dobrym Klimacie. Uczniowie z katowickich szkół będą mieli okazję dowiedzieć się m.in. kto może zostać somelierem wody oraz jak wykorzystuje się ścieki do produkcji zielonej energii.

 • Wodny labirynt
  Katowickie Wodociągi S.A.

  2018-11-05
  Wodny labirynt

  24 i 25 października odbyła się największa w Polsce lekcja o wodzie. W ciągu dwóch dni wzięło w niej udział blisko 1000 osób.

 • Katowickie Wodociągi na pikniku z okazji 100-lecia Szpitala Murcki
  Katowickie Wodociągi na pikniku z okazji 100-leci

  2018-09-19
  Katowickie Wodociągi na pikniku z okazji 100-lecia Szpitala Murcki

  Katowickie Wodociągi na co dzień dostarczają wodę m.in. do Szpitala Murcki. Placówka, która powstała w 1918 roku, 22 września będzie uroczyście świętować 100-lecie swojego istnienia. Podczas pikniku, który odbędzie się z tej okazji w Parku Murckowskim, Katowickie Wodociągi w formie zabawy odsłonią kulisy swojej działalności. Będzie można stać się operatorem kamery do sprawdzania stanu sieci, testerem zapachów wody i

 • Zobacz Gigablok podczas Dni Energii
  Zobacz Gigablok podczas Dni Energii

  2018-09-14
  Zobacz Gigablok podczas Dni Energii

  IV Dni Energii Miasta Katowice to m.in. okazja by zwiedzić oczyszczalnię ścieków Gigablok i dowiedzieć się w jaki sposób ze ścieków można uzyskać energię elektryczną i cieplną. Prócz tego będą ciekawe warsztaty, konkursy i pokazy.

 • 15-tka która łączy
  15-tka która łączy

  2018-09-05
  15-tka która łączy

  8 września o godz. 14.00 wystartuje bieg „15-tka z Katowic do Sosnowca”, którego trasa ściśle związana jest z linią tramwajową nr 15, która od 1931 roku łączy Śląsk z Zagłębiem.

 • Woda i kurtyny na dwie wielkie imprezy w Katowicach
  Woda i kurtyny na dwie wielkie imprezy w Katowicac

  2018-08-03
  Woda i kurtyny na dwie wielkie imprezy w Katowicach

  Off Festival i Tour de Pologne to dwie wielkie imprezy, które w ten weekend tj. 3-5 sierpnia br. zawitają do Katowic. Przygotowania do tych wydarzeń trwają od dawna. Katowickie Wodociągi także mają w nich swój udział.

 • SprzątaMy ulicę Norwida i pijemy kranówkę
  SprzątaMy ulicę Norwida i pijemy kranówkę

  2018-06-29
  SprzątaMy ulicę Norwida i pijemy kranówkę

  Od połowy kwietnia trwa akcja SprzątaMy Dzielnice. Ostania z cyklu - w sobotę 30 czerwca. Na uczestników będą czekały grill i woda z Katowickich Wodociągów S.A.

do góry