15-tka która łączy | Katowickie Wodociągi Spółka Akcyjna

Aktualności

2018-09-05

15-tka która łączy

8 września o godz. 14.00 wystartuje bieg „15-tka z Katowic do Sosnowca”, którego trasa ściśle związana jest z linią tramwajową nr 15, która od 1931 roku łączy Śląsk z Zagłębiem. Czwarta edycja biegu liczy tradycyjnie 15 km i prowadzi dokładnie tą sama trasą, którą codziennie pokonuje tramwaj.

Tak jak w latach ubiegłych, Katowickie Wodociągi S.A. aktywnie włączyły się w organizację całego wydarzenia. Wszystkim uczestnikom biegu zapewniają wodę mineralną. Dodatkowo przy siedzibie Spółki, gdzie znajduje się przystanek linii tramwajowej nr 15, biegacze będą mieli zapewniony  wodopój. W tym miejscu  rozstawiona zostanie też kurtyna wodna. Dla biegacza oraz biegaczki, którzy jako pierwsi przebiegną pod kurtyną, Katowickie Wodociągi S.A. przygotowały nagrody specjalne.  

Dla wszystkich uczestników, którzy ukończą zmagania w regulaminowym czasie 135 minut przewidziane są medale, oraz nagrody. Zawodnicy będą klasyfikowani w 4 kategoriach wiekowych dla pań i 5 dla panów. Zwycięzcy w kategoriach wiekowych i Open otrzymają pamiątkowe puchary i nagrody rzeczowe.

Start biegu zlokalizowany będzie na Placu Szewczyka, a meta przy hali widowiskowo - sportowej przy ul. Żeromskiego 9 w Sosnowcu.

Celem wydarzenia jest propagowanie zdrowego stylu życia poprzez aktywą formę spędzania czasu jak również integracja Zagłębia ze Śląskiem. Wydarzenie doskonale wpisuje się w obchody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, który jest kampanią na rzecz ekologicznych środków podróżowania: chodzenia pieszo, jazdy na rowerze, korzystania z komunikacji miejskiej.

do góry