Aktualności | Katowickie Wodociągi Spółka Akcyjna

Aktualności

 • Godziny otwarcia kas w Wigilię i Sylwestra
  Katowickie Wodociągi S.A.

  2020-11-10
  Godziny otwarcia kas w Wigilię i Sylwestra

  Katowickie Wodociągi S.A. informują, że kasa Spółki, mieszcząca się w Biurze Obsługi Klienta przy ul. Obrońców Westerplatte 89 w Katowicach, będzie czynna: 24. grudnia br. w godzinach od 8.00 do 12.00 31. grudnia br. w godzinach od 8.00 do 10.00

 • KOMUNIKAT
  Katowickie Wodociągi S.A.

  2020-09-30
  KOMUNIKAT

  Katowickie Wodociągi Spółka Akcyjna w związku ze zbliżającym się okresem zimowym zwracają się do wszystkich właścicieli nieruchomości, administratorów budynków i obiektów w mieście Katowice o dokonanie przeglądu studni wodomierzowych oraz wewnętrznych instalacji wod-kan i zabezpieczenie tych instalacji przed zamarznięciem, a w szczególności zabezpieczenie wodomierzy.

 • Zadbaj o jakość wody w instalacji wewnętrznej
  Zadbaj o jakość wody w instalacji wewnętrznej

  2020-08-14
  Zadbaj o jakość wody w instalacji wewnętrznej

  Każdego dnia Katowickie Wodociągi dbają by woda dostarczana do odbiorców była dobrej jakości. Okres wakacyjny to czas, kiedy szczególnie placówki takie jak szkoły, przedszkola, żłobki czy domy kultury nie pracują w pełnym zakresie. W czasie, gdy nie ma w nich zajęć używają wody znacznie mniej i znacznie rzadziej. Powoduje to dłuższe przestoje wody w instalacjach wewnętrznych, a co za tym idzie może być przyczyną

 • SprzątaMy Dzielnice pijąc „kranówkę katowicką”
  SprzątaMy Dzielnice pijąc „kranówkę katowick

  2020-08-06
  SprzątaMy Dzielnice pijąc „kranówkę katowicką”

  Od 8 sierpnia do 9 września, w ramach akcji „SprzątaMy Dzielnice”, odbywa się tegoroczne sprzątanie miejsc wytypowanych przez mieszkańców. Akcję wspierają m.in. Katowickie Wodociągi, zapewniając uczestnikom wodę prosto z sieci wodociągowej. W ten sposób zachęcają też do picia „kranówki katowickiej” i przyczyniania się do ograniczenia produkcji śmieci w postaci plastikowych butelek.

 • Dofinansowanie niebieskiej infrastruktury
  Katowickie Wodociągi S.A.

  2020-08-04
  Dofinansowanie niebieskiej infrastruktury

  1 lipca ruszył nabór wniosków w programie „Moja woda”, prowadzonym przez Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

 • Likwidacja kas na terenie oczyszczalni ścieków
  Katowickie Wodociągi S.A.

  2020-07-31
  Likwidacja kas na terenie oczyszczalni ścieków

  Katowickie Wodociągi informują, że z dniem 31 lipca 2020 roku zostają zlikwidowane kasy: Katowice Panewniki Ul. Panewnicka 330 (na terenie Oczyszczalni Ścieków Panewniki) Katowice Podlesie Ul. Zaopusta 70 (na terenie Oczyszczalni Ścieków Podlesie)

 • Baseny zostały otwarte
  Baseny zostały otwarte

  2020-06-18
  Baseny zostały otwarte

  W czerwcu w Katowicach rozpoczęły działalność dwa nowo wybudowane baseny- Brynów i Burowiec. Oba mają charakter obiektów wielofunkcyjnych, w których nie tylko można skorzystać z pływalni, ale także i innych atrakcji sportowych. Trzeci analogiczny obiekt jest w trakcie budowy. Ich zarządcą są Katowickie Wodociągi.

 • Otwieramy BOK i kasę główną
  Katowickie Wodociągi S.A.

  2020-06-05
  Otwieramy BOK i kasę główną

  Katowickie Wodociągi 8 czerwca 2020 r. ponownie otwierają dla Państwa: Biuro Obsługi Klienta, ul. Obrońców Westerplatte 89 Kasę Katowice Szopienice, ul. Obrońców Westerplatte 89 (Biuro Obsługi Klienta). Dotychczasowe godziny otwarcia pozostają bez zmian.

 • Baseny zarządzane przez Katowickie Wodociągi stały się domem dla pszczół
  Baseny zarządzane przez Katowickie Wodociągi sta

  2020-05-13
  Baseny zarządzane przez Katowickie Wodociągi stały się domem dla pszczół

  Miasto Katowice wybudowało dwa baseny rekreacyjne, trzeci jest w trakcie budowy. Zarządzanie obiektami powierzono Katowickim Wodociągom. Choć z powodu pandemii, na razie ich otwarcie dla mieszkańców nie jest możliwe, to już teraz każdy z nich ma codziennie 20 tys. odwiedzających. Na dachach basenów zamontowano ule i zasiedlono je pszczołami.

 • Katowickie Wodociągi wspierają walkę z koronawirusem
  Katowickie Wodociągi wspierają walkę z koronawi

  2020-05-08
  Katowickie Wodociągi wspierają walkę z koronawirusem

  Jednostki medyczne, które w większości na co dzień są w nienajlepszej kondycji finansowej, szczególnie teraz potrzebują dodatkowego wsparcia, by zapewnić środki niezbędne do walki z koronawirusem. Postanowiły im go udzielić Katowickie Wodociągi. Spółka przekazała darowiznę Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach na zakup poliwęglanu służącego do produkcji przyłbic ochronnych. Wsparła też finansowo Centrum Psychiatrii w

do góry