LEGO IDEAS z branżowym zestawem kanalizacyjnym | Katowickie Wodociągi Spółka Akcyjna

LEGO IDEAS z branżowym zestawem kanalizacyjnym

2023-01-12

Największy producent klocków na świecie, którymi bawią się całe pokolenia, firma LEGO przedstawiła pomysł na produkt: „SEWER HEROES: FIGHTING THE FATBERG”. Zestaw miałby w zabawny sposób uczyć dzieci i dorosłych o tym, co dzieje się pod ulicami naszych miast, gdzie występują nieustraszeni członkowie zespołu zajmującego się usuwaniem zatorów.

Ten 360-stopniowy model, przedstawia przekrój podziemi z awarią rury kanalizacyjnej spowodowanej wyrzucaniem odpadów do toalety. Zestaw do zabawy jest skonstruowany w taki sposób, by podczas zabawy edukować dzieci i zaangażowanych w zabawę dorosłych.

Zużyty tłuszcz kuchenny, jedzenie, wilgotne chusteczki i mnóstwo innych śmieci, które trafiają do kanalizacji, to ogromny problem, do którego przyczyniają się zarówno gospodarstwa domowe, jak i duże placówki i instytucje. Używanie kanalizacji i toalet jako koszy na śmieci powoduje zatykanie kanalizacji, zanieczyszczenie ścieków plastikiem i inne problemy, które stanowią poważne zagrożenie dla naszej infrastruktury kanalizacyjnej i środowiska.

W przedniej części modelu w jego górnej części znajduje się specjalistyczny samochód stojący przed budynkiem. Podłączona do niego rura przez studzienkę kanalizacyjną schodzi pod poziom jezdni. Poniżej, pod ulicą widać sieć kanalizacyjną i robotników usuwających zator. Z tyłu modelu znajdują się mieszkania, z których odprowadzane są ścieki. Model podnosi świadomość bezpośredniego związku między blokadą kanału z przodu, a rzeczami, które są spłukiwane rurami kanalizacyjnymi z domu, pokazanymi z tyłu zestawu. Podczas zabawy dzięki analizie klocków, można dowiedzieć się, z którego mieszkania tak naprawdę pochodzi cały  tłuszcz i olej oraz śmieci, które doprowadziły do ​​​​powstania góry tłuszczowej.

Jeśli chcielibyście by model ten trafił do produkcji i regularnej sprzedaży należy założyć konto na stronie LEGO zalogować się i zagłosować na ten model.

Na stronie Izby Gospodarczej Wodociągi Polskie znajduje się dokładny opis produktu oraz link do strony gdzie można się zalogować i zagłosować.

https://www.igwp.org.pl/lego-ideas-z-branzowym-zestawem-kanalizacyjnym/

kategoria: Powiązane pliki [2]
Nazwa pliku Rozmiar Pobierz
webp Zestaw LEGO Ideas.webp 55.19KB pobierz plik: Zestaw LEGO Ideas.webp
webp Zestaw LEGO Ideas 2.webp 42.2KB pobierz plik: Zestaw LEGO Ideas 2.webp

do góry