Ścieżka Edukacyjna Gigablok | Katowickie Wodociągi Spółka Akcyjna

Strona główna/O NAS/Edukacja/Ścieżka Edukacyjna Gigablok

Ścieżka Edukacyjna Gigablok

Ścieżka Edukacyjna GIGABLOK została utworzona przez Katowickie Wodociągi S.A., przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta Katowice. 21 maja 2011 odbyło się uroczyste otwarcie ścieżki na terenie Oczyszczalni Ścieków Gigablok.

Celem Ścieżki Edukacyjnej Gigablok jest upowszechnianie wiedzy na temat ochrony środowiska naturalnego, a w szczególności wody. Składa się na nią kilka elementów, między innymi: strona internetowa, dwa filmy edukacyjne, prezentacje oraz oznakowana trasa zwiedzania Oczyszczalni Ścieków Gigablok.

Film "Marcin" adresowany jest do starszej młodzieży i dorosłych,. Jest dokumentalno-fabularną opowieścią o wpływie człowieka na obieg wody w przyrodzie. "Giga" to film skierowany do najmłodszych. Jego fabuła oparta jest na autentycznej historii pieska wrzuconego przez bezdusznych ludzi do kanalizacji i znalezionego przez pracowników na oczyszczalni.

Ścieżka otwarta jest dla osób indywidualnych i grup zorganizowanych zarówno w dni powszednie, jak i w jedną sobotę każdego miesiąca. Wcześniejszej rezerwacji terminu, można dokonać telefonicznie lub mailowo, dzwoniąc pod numer i pisząc pod adres podany na stronie internetowej ścieżki www.gigablok.pl

do góry