Publikacje | Katowickie Wodociągi Spółka Akcyjna

Publikacje

Katowickie Wodociągi S.A. są wydawcą kilku książek. Każda z nich związana jest z jakimś ważnym wydarzeniem dotyczącym firmy.

Książki wydane przez Katowickie WodociągiPierwsza publikacja - „Monografia rzeki Rawy” - ukazała się w 2006 roku. Książka pod red. Jana Psiuka, Dyrektora ds. Inwestycyjno-Remontowych Katowickich Wodociągów S.A., została wydana w momencie zakończenia drugiego etapu regulacji rzeki Rawy, którą prowadziły dzisiejsze Katowickie Wodociągi S.A.

Rok później, z okazji 120 lat istnienia wodociągów w Katowicach, opublikowano książkę „Katowickie Wodociągi”. Jej drugie, uzupełnione wydanie ukazało się w 2010 roku. Pretekstem do jego przygotowania  był podział Rejonowego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Katowicach - dzisiejszych Katowickich Wodociągów S.A.- między obsługiwane gminy. Redaktorem książki „Katowickie Wodociągi”, tak samo jak „Monografii rzeki Rawy” jest Jan Psiuk.

W 2016 roku wydawnictwo Prasa i Książka Grzegorz Grzegorek przy wsparciu Katowickich Wodociągów S.A. przygotowało publikację „Wodociągi i Kanalizacja Katowic”. Stanowi ono kolejny tom serii książek o Katowicach. Ukazały się dwie wersje albumu - ogólnodostępna i limitowana. Ta ostatnia została przygotowana z okazji 25-lecia istnienia Katowickich Wodociągów S.A. jako samodzielnego przedsiębiorstwa.

do góry