Akcje EKOLOGICZNE | Katowickie Wodociągi Spółka Akcyjna

Akcje EKOLOGICZNE

Katowickie Wodociągi S.A cyklicznie włączają się w organizacje imprez ekologicznych odbywających się na terenie miasta Katowice. Wszystkie wydarzenia łączy jeden cel. Kształtowanie proekologicznych postaw oraz wzbogacenie wiedzy na temat ochrony środowiska, a w szczególności wody.

Spółka od lat na swoim terenie realizuje wycieczki edukacyjne dla dzieci i młodzieży. W 2011 roku przy współudziale Urzędu Miasta Katowice została otwarta Ścieżka Edukacyjna GIGABLOK znajdująca się na terenie najnowocześniejszej katowickiej Oczyszczalni Ścieków Gigablok. W ramach Ścieżki Edukacyjnej odbywa się projekcja filmu "Giga" lub "Marcin" oraz zwiedzanie oczyszczalni zgodnie z procesem technologicznym oczyszczania ścieków.

22 marca obchodzimy Światowy Dzień Wody. W tym dniu zwracamy szczególnie uwagę na znaczenie wody - najcenniejszego surowca na naszej planecie. To szczególny dzień dla firm wodociągowych. Katowickie Wodociągi S.A. włączają się w cykl zajęć edukacyjnych, dotyczących dbania o zasoby wodne odbywających się w mieście Katowice.

Odbywający się co roku w maju w Katowickim Parku Leśnym (Dolina 3 Stawów) Leśny Piknik Rodzinny Ekoodpowiedzialnie, to wydarzenie ekologiczne, które przyciąga mieszkańców całego regionu. W ciągu całego dnia uczestnicy mogą korzystać z szeregu dostępnych atrakcji tj. warsztaty, eksperymenty oraz gry terenowe. Stoisko Katowickich Wodociągów prezentuje najnowszy sprzęt używany w codziennej pracy. Dla najmłodszych prowadzone są quizy i zagadki związane z tematyką wody, ścieków i ochrony środowiska oraz konkursy plastyczne. Przy stoisku ustawiona jest kurtyna wodna, która zawsze daje wiele frajdy dzieciom oraz przynosi ulgę w upalne dni.

Dni Energii Miasta Katowice to wydarzenie, którego głównym celem jest edukacja i promocja pozytywnych zachowań, które wpływają na poprawę efektywności energetycznej i ochronę powietrza. Organizatorem imprezy jest Wydział Kształtowania Środowiska. Katowickie Wodociągi S.A. włączają się w organizacje imprezy, zapraszając chętnych na wycieczkę na teren Oczyszczalni Ścieków Gigablok, gdzie uczestnicy dowiadują się jak ze ścieków produkowana jest energia elektryczna i cieplna.

Katowickie Wodociągi S.A. uczestniczą też w organizowanej podczas targów „HydroSilesia” największej w Polsce lekcji o wodzie. Jest to wspólna inicjatywa największych partnerów - wodociągów w południowej Polsce. Ustawione na terenie labiryntu stoisko Katowickich Wodociągów jest miejscem edukacji na temat obiegu wody w przyrodzie. Idąc labiryntem uczestnicy dowiadują się jaką drogę pokonuje woda z jeziora i rzek aby stać się zdatną do picia.

do góry